שנה לקמפיין ההטרדות המיניות METOO#:
הרגעים שטלטלו את העולם

מהארווי ויינשטיין ועד אסיה ארגנ'טו, מקווין ספייסי ועד ביל קוסבי: בשנה האחרונה פרצה אחת מהמהפכות ההיסטורית והחשובות ביותר, שהצליחה להרעיד את עולם התרבות. הנה הרגעים הבלתי נשכחים של אותה שנה דרמטית

15 באוגוסט 2017

הזמרת טיילור סוויפט זוכה בתביעה שהגישה נגד שדרן הרדיו דיוויד מיולר, לאחר שהטריד אותה מינית. סוויפט דרשה ממיולר דולר אחד בלבד והבהירה כי הזכייה לא נועדה לגרוף כסף, אלא לעודד נשים להתלונן על פגיעות מיניות. פחות מחודשיים אחרי, סוויפט תהפוך לאחת מדמויות המפתח של הקמפיין הפמיניסטי ההיסטורי: metoo#

אימג' בנק - גטי'

5 באוקטובר 2017

התחקיר על הארווי ויינשטיין עולה במגזין של ניו יורק טיימס וחושף את דמותו של המפיק ההוליוודי שפגע וסחט מינית עשרות שחקניות ונשים מהתעשייה המקומית. מדובר באחד האירועים המרכזיים שהתניעו את קמפיין המחאה.

אימג' בנק - גטי'

16 באוקטובר 2017

בעקבות ציוץ של השחקנית אליסה מילאנו, כ-4.7 מיליון איש עשו שימוש בהאשטאג #metoo ברשתות החברתיות. זו הייתה יריית הפתיחה של קמפיין המחאה שעודד נשים שנפגעו מינית לשבור את סכר השתיקה. כל זאת כשברקע מרחפת פרשת הארווי ויינשטיין שפורסמה כשבועיים מוקדם יותר, מה שעודד שחקניות מפורסמות רבות להיחשף ולהתוודות.

30 באוקטובר 2017

השחקן אנתוני ראפ טען כי הותקף מינית על ידי השחקן קווין ספייסי, כשהיה בן 14 בלבד. בעקבות החשיפה, פוטר ספייסי מתפקידו בסדרה "בית הקלפים". במקביל, סצנות בהשתתפותו מהסרט "כל הכסף שבעולם" צולמו מחדש. בחודש יולי האחרון עלו כ-3 האשמות נוספות נגדו.

9 בנובמבר 2017

כחמש נשים התלוננו על הטרדה מינית מצד הבדרן לואי סי.קיי, כחלק מתחקיר נוסף שפורסם בניו יורק טיימס. בעקבות פרסום נגנז סרטו השנוי במחלוקת: "I Love You Daddy", שעוסק למרבה ההפתעה במערכת יחסים של מתבגרת עם גבר מבוגר שהיה מעורב בשערוריות מין.

21 בנובמבר 2017

מגיש הטלוויזיה צ'ארלי רוז בן ה-75 פוטר מעבודתו ב-CBS בעקבות עדויות כי הטריד מינית. שמונה מהעדויות פורסמו ב"וושינגטון פוסט", רוז מצדו התנצל אך טען שהעדויות אינן מדויקות.

6 בדצמבר 2017

השחקן דני מסטרסון פוטר על ידי נטפליקס מהסדרה "החווה", לכאורה בעקבות פרסומים על האשמות באונס שביצע בארבע נשים שונות בתחילת שנות ה-2000.

6 בדצמבר 2017

מגזין טיים העניק את פרס "איש השנה" לנשים שהובילו את קמפיין המחאה #metoo שאף כיכבו בתמונת השער.

7 בינואר 2018

כחלק מהמחאה ההולכת ומתעצמת בתעשיית הסרטים האמריקאית, ובשיתוף תנועת Time's Up, הגיעו השחקניות לטקס גלובוס הזהב כשהן לבושות בשמלות שחורות. בהמשך, זכתה אופרה ווינפרי בפרס מפעל חיים ובנאום שייכנס אל ספרי ההיסטוריה.

18 בינואר 2018

בשנת 2014 ובמכתב פתוח שפורסם במגזין "הניו יורק טיימס", חשפה דילן פארו בשנית, כיצד נוצלה מינית בגיל שבע על ידי אביה המאמץ – וודי אלן. עם התעצמות קמפיין המחאה, הציפה פארו את הנושא מחדש – והפעם זכתה לתמיכה ציבורית רחבה. שחקנים ותיקים רבים הודיעו כי לא יעבדו עם אלן בעתיד ואלו שכן – התנצלו. סרטו האחרון "גלגל ענק" נכשל בקופות ולא זכה במועמדות לאוסקר, אמאזון סירבה להפיץ סרט נוסף שלו "יום גשום בניו יורק" ושניים מהשחקנים שהשתתפו בו תרמו את משכורתם לטובת תנועת Time's Up.

4 במרץ 2018

במונולוג הפתיחה של טקס האוסקר, התייחס המנחה ג'ימי קימל לגל ההטרדות המיניות ששטף את הוליווד שנים רבות, פערי השכר בין גברים ונשים בתעשייה ועל הייצוג הנמוך של במאיות. גם שלוש השחקניות: סלמה הייק, אשלי ג'אד ואנאבלה סקורה שנפגעו מווינשטיין, זכו בנאום כבוד והתייחסו לחשיבות מפלתו של מפיק העל.

26 באפריל 2018

חבר בית המושבעים בבית המשפט בפנסילבניה קבע כי ביל קוסבי, הבדרן בן ה-80, סימם ותקף מינית את השחקנית אנדריאה קונסטנט, הראשונה מבין 48 מתלוננות שייחסו לו מעשים דומים.

3 במאי 2018

כחלק מהמלחמה בהטרדות מיניות באקדמיה האמריקאית לקולנוע, סולקו ביל קוסבי ורומן פולנסקי משורותיה. כל זאת לאחר שורה של עבירות מין שביצע פולנסקי בקטינה בת 13 בשנת 1977.

4 במאי 2018

בוטלה חלוקת פרס נובל לספרות, בשל סערת הטרדות מיניות שגרמה לפירוק האקדמיה השוודית. כל זאת בעקבות התנהלותו של ז'אן קלוד ארנו, בן זוגה של אחת מחברות האקדמיה היוקרתית ומנהלו של מרכז תרבותי שהשתתף במימון הפרס העבר. הוא הואשם בתקיפה של כ-18 נשים ובחלק מהמקרים במבניים השייכים לאקדמיה. במקביל, נטען כי הדליף את שמות הזוכים בפרס.

5 במאי 2018

ספוטיפיי מודיעה כי לא תכלול את המוזיקאי אר. קלי ברשימות והפלייליסטים שלה ולא תקדם את הזמר כחלק מקמפיין המחאה נגדו, לאחר שהואשם במספר פגיעות מיניות חמורות. עם זאת, המוזיקה שלו עדיין נותרה זמינה למשתמשים.

15 במאי 2018

כחלק ממחאה נוספת על ייצוגן הנמוך של נשים בפסטיבל קאן (82 נשים במאיות לעומת 1688 גברים במאים). כ-82 נשים עמדו על המדרגות האדומות בכניסה לאירוע היוקרתי ועמדו לדקת דומייה. בין המשתתפות: קריסטן סטיוארט, סלמה האייק, מריון קוטיאר, פטי ג'נקינס (במאית: "וונדר וומן") וקייט בלאנשט שנשאה דברים בהמשך.

25 במאי 2018

הארווי ויינשטיין מסגיר את עצמו לתחנת המשטרה במנהטן, הוא שוחרר בערבות אף צפוי לעמוד לדין באשמת אונס.

9 ביוני 2018

ג'ון לאסיטר, אחד מהמייסדים של אולפני האנימציה פיקסאר וראש חטיבת האנימציה בדיסני, פרש מתפקידו על רקע עדויות על הטרדות מיניות של קולגות.

20 באוגוסט 2018

השחקנית האיטלקייה אסיה ארג'נטו, ממובילות קמפיין המחאה, מואשמת בתקיפה מינית של שחקן בן 17 שעבד לצדה. המעשה עורר דיון רב לגבי אמינותו של #metoo אך האירוע בעיקר מוכיח שלא מדובר במלחמת מינים – אלא במאבק שעדיין חשוב ורלוונטי לכולם.